Alpský klub České Budějovice

 

ČHS Alpenverein náš kanál na You tube navštivte náš Facebook
kurzy horolezectví výškové práce Alpenverein horolezecký oddíl skalní oblasti jižních Čech akce fotogalerie náš tip kontakt
Alpský klub - alpenverein

Alpenverein

rychlá navigace

Co je Alpenverein
Výhody členství
ON-LINE PŘIHLÁŠENÍ
Všeobecné podmínky
Nabídka členství Alpenvereinu - Členské příspěvky
Připojištění trvalé invalidity
Získejte nového člena Alpenvereinu = Alpenverein mapa zdarma

kurzy horolezectví
 

členství v Rakouském ALPENVEREINU

Staňte se členy skupiny EDELWEISS CZ při rakouském sekci OEAV EDELWEISS, Vídeň a získejte zároveň celoroční pojištění a spoustu dalších výhod!
Provozujete extrémní sporty jako je vysokohorská turistika, horolezectví, canyoning, skialpinismus a jiné sporty? Už jste přemýšleli o tom, že se Vám může něco stát a Vaše běžné pojištění na to nebude stačit? Máme pro Vás nabídku! Staňte se členy skupiny EDELWEISS CZ při rakouském sekci ALPENVEREIN EDELWEISS, Vídeň a získejte zároveň celoroční pojištění a spoustu dalších výhod!

NOVINKA: Ihned po obdržení vaší platby vám náš administrační systém odešle PDF s PROVIZORNÍM ČLENSKÝM PRŮKAZEM, který je platný 20 dní od vaší registrace do Alpenvereinu. Nemusíte tak čekat až vám přijde originální členský průkaz, a můžete s vytištěným provizorním průkazem vyrazit rovnou za vašimi aktivitami. Tento provizorní průkaz platí jak pro slevy na chatách tak i pro prokázání pojištění.

ONLINE PŘIHLÁŠENÍ

alpenverein
 

co je Alpenverein

Rakouský Alpský Svaz - Österreichischer Alpenverein
Österreichischer Alpenverein (OeAV) založený v roce 1862 je dnes se svými 380 000 členy největším horolezeckým sdružením Rakouska. OeAV je veřejně prospěšné nestranické sdružení orientované na turistiku, horolezectví, horské výstupy, cestování, lyžování, skialpinismus, běh na lyžích, ochranu přírody a prostředí, práci s mládeží, péči o seniory, vydávání publikací, vědeckou činnost a mnohé další. Významnou oblast práce OeAV představuje udržování jeho více než 500 horských chat a péče o síť alpských stezek.

alpenverein
 

výhody členství:

Mimo jiné:

- až 50% slevu za přenocování na horských chatách v Rakousku a zahraničí
- Alpenverein Weltweit Service (omezeno nadmořskou výškou 6.000 m)- náklady na záchranu: do 25.000,- EUR
- transport a repatriace: neomezeně
- pobyt ve stacionární nemocnici do 10.000,- EUR

více viz všeobecné podmínky

alpenverein
 

všeobecné podmínky:

ALPENVEREIN WELTWEIT SERVICE nabízí pojistnou ochranu pro všechny členy OeAV (Rakouského alpského svazu) při úrazech ve volném čase v oblasti záchranných akcí. Ochranu krytí pro plnění při repatriaci, transportu a léčebném ošetření platí pro úrazy ve volném čase a při výkonu povolání a v případě nemoci. ALPENVEREIN WELTWEIT SERVICE má platnost po celém světě s výjimkou pojištění povinného ručení a právní ochrany, které se omezují na oblast Evropy.
Pojistitelem spolku ALPENVEREIN WELTWEIT SERVICE je pojišťovna UNIQA Personenversicherung AG, pro pojištění povinného ručení a pojištění právní ochrany GENERALI Versicherung AG.

Pojištění se nevztahuje na úrazy/nemoc během účasti na expedicích do hor s vyšší nadmořskou výškou než 6 000 m n. m. a na expedicích do Arktidy, Antarktidy a Grónska.

Kompletní všeobecné podmínky najdete ZDE

kurzy horolezectví
 

NABÍDKA ČLENSTVÍ V RAKOUSKÉM SVAZU ALPENVEREIN - Členské příspěvky

Výhodná nabídka pro nové členy:
Tato nabídka platí vždy již od 1.9. tohoto roku, kdy se zaplacením příspěvku pro rok následující automaticky stáváte členy OeAV i pro konec tohoto roku, vždy od okamžiku úhrady členských příspěvků. Prodlužuje se tím tedy doba využití veškerých výhod, které toto členství zahrnuje (unikátní pojištění, slevy na chatách, vybraných lanovkách, některých železničních drahách atd.). Platí pouze v případě, že nejste veden jako člen OeAV (ani jiné sekce) = nikdy jste nebyl členem OeAV nebo jste požádal o oficiální vystoupení z OeAV nebo jste nezaplatil členský příspěvek v předchozích dvou letech.

Při využití tzv. akce září je nutno při přihlášení zaškrtnout v přihlášce jako požadovaný rok členství příští rok rok!!!

NOVINKA: Ihned po obdržení vaší platby vám náš administrační systém odešle PDF s PROVIZORNÍM ČLENSKÝM PRŮKAZEM, který je platný 20 dní od vaší registrace do Alpenvereinu. Nemusíte tak čekat až vám přijde originální členský průkaz, a můžete s vytištěným provizorním průkazem vyrazit rovnou za vašimi aktivitami. Tento provizorní průkaz platí jak pro slevy na chatách tak i pro prokázání pojištění.

Členské příspěvky a veškeré informace týkající se přihlášení najdete ZDE

alpenverein
 

připojištění trvalé invalidity

Jedná se o připojištění pro případ nehody s následky invalidity (trvalá invalidita od 50%).

Toto připojištění se nevztahuje na smrtelný úraz člena Alpenvereinu při nehodě.

Veškeré informace a ceny individuálního i rodinného připojištění najdete ZDE

kurzy horolezectví
 

Získejte nového člena Alpenvereinu a získejte mapu

Pokud přihlásíte nového člena získáte od Alpenvereinu jako dárek mapu OeAV alpských oblastí v měřítku 1: 25 000 dle Vašeho výběru. Mapu vyberte zde.
Stačí vyplnit Vámi nahlášeného člena a vybranou mapu do přiloženého formuláře a ten zaslat na adresu alpenverein@centrum.cz. Během jednoho měsíce Vám bude zaslána přímo z Rakouska požadovaná mapa.

Podmínky:
Nový člen nesmí být členem žádné sekce Alpenvereinu.
nikdy nebyl členem AV
byl členem AV, ale v posledních dvou letech nezaplatil členské příspěvky, tudíž byl vyloučen
odhlásil se sám z AV
Pokud přihlásíte dva, tři i čtyři členy, budou Vám zaslány dvě, tři nebo čtyři mapy, dle počtu přihlášených nových členů.

alpenverein